20 Eylül 2010

Kim Kardashian'dan Makyaj Tüyoları


Bu hatunun makyajlarını beğenmeyen yoktur herhalde.Makyajları çok profesyonelce.Açıkçası yüzü de makyajı çok güzel kaldırıyor.Kimi makyajı çok ağır yapılsa da yüzünde hiç sırıtmıyor.


Kursa gittim

Kardashian kardeşlerden Kim Kardashian, güzel ve seksi görünümünde makyajın önemli bir yer tuttuğunu inkar etmiyor: Sadece spor salonuna makyajsız giderim. Makyaj konusundaki ilk becerilerimi de babamın gençken gönderdiği kursta kazandım.
Amerika'nın ünlü güzellerinden Kim Kardashian'ın hayatındaki erkekler sürekli değişiyor olabilir ama makyaj çantası hiç değişmiyor. Kusursuz güzellikteki gözleri, uzun kirpikleri, karizmatik elmacık kemikleri ve seksi dudaklarıyla birçok erkeğin hayallerini süsleyen Kardashian, Life&Style dergisine makyajla ilişkisini anlattı... 
►Hiç evden makyajsız çıktınız mı? 
Sadece spor salonuna giderken...

►Solgun bir cilt rengine sahip olduğunuz için üzülüyor musunuz? 

Güneşlenip bronzlaştığım sürece bir sorun yok. Ama makyaj yapınca kendimi çok daha iyi hissettiğim kesin. Makyaja çok meraklıyım. Karşılaştığım her makyör ya da makyöze makyajla ilgili ipuçları sorarım. 
Güzelliği çıkarıyor
►Makyaj sizin için ne ifade ediyor? 

Bence güzelliği ortaya çıkarıyor. Daha dinlenmiş ve 'renkli' görünmenizi sağlıyor. Ben makyajı özellikle, vücuduma göre daha solgun tonda olan yüzüme renk vermek için yapıyorum.

►Makyaj yapmayı size kim öğretti? Babam Robert, kız kardeşim Kourtney ve beni daha gençken, Hollywood yıldızlarının efsanevi makyörü Joe Blasco'nun kursuna göndermişti. Temel bilgileri ondan öğrendik.

►Makyajını taklit ettiğiniz bir ünlü var mıydı? Evet, Victoria Beckham. Lisedeyken tam bir Posh Spice (Victoria Beckham'ın 'Baharat Kızlar' grubundaki adı) hayranıydım.

►O günlerde büyük bir makyaj hatası yaptığınız oldu mu? Turkuvaz kazağımla birlikte turkuvaz göz farı sürdüğüm ve saçlarıma turkuvaz çiçekler kondurduğumu hatırlıyorum. Gerçekten korkunçtu.

►Geçtiğimiz yaz saçlarınızı sarıya boyatmıştınız, bu da bir hata mıydı? Sarı saçlarımı çok beğenmiştim. Bence açık renk saç bana çok yakıştı ve bana eğlencelibir görünüm verdi. Ama sarı saç aynı zamanda daha fazla bakım istiyor. Ayrıca tenimi daha da solgun gösterdiği için daha çok ve daha renkli makyaj yapmak zorunda kalıyordum. Yine de saçlarımı yeniden sarıya boyatmayı düşünmüyor değilim.

Göz altlarım mor 
►Her gün mutlaka kullandığınız bir ürün var mı? Evet, Cle de Peau Beaute marka göz altı kapatıcımı her gün mutlaka kullanırım. Göz altımdaki morlukları kapatmak için muhteşem bir ürün. Ben bir Ermeni'yim ve Ermeniler'in gözaltları genellikle mor olur. Ben de aldığım bu mirası ancak kapatıcılarla örtebiliyorum. 
►Hiç yüzünüzdeki tüylerden kurtulmak için bir işleme başvurdunuz mu? 
Hayır, o kadar da kıllı değilim!

►Bir lazer merkezinden çıkarken çekilmiş fotoğraflarınız vardı... 
Evet doğru, tüm vücuduma lazer epilasyon yaptırdım. Üst dudağım, kollarım, hatta alnımda saçlarımın başladığı yerdeki kıllardan bile lazer epilasyonla kurtuldum. Lazer epilasyon bence büyük kolaylık, herkese tavsiye ederim.

Kim'den tüyolar


Nemlendirin 
Kim yüzünü yıkadıktan sonra, yapacağı makyajın kurumasının önlemek için cildine mutlaka SPF'li bir nemlendirici sürüyor.

Renklendirin 
Yüzüne fondöten sürdükten sonra bir fırça yardımıyla bronzlaştırıcı uyguluyor. Bunun solgun ten rengini renklendirdiğini söylüyor.

Parlatın 
Güzel Kardashian özellikle yaz aylarında şeftali tonlarında bir parlatıcıyla dudaklarına ışıltı ve dolgunluk vermeyi sevdiğini belirtiyor.

Kalem çekin Kim'e göre seksi bir makyaja giden yol; gözlere çekilen siyah bir kalem ya da eye-liner'dan ve kat kat sürülen maskaradan geçiyor.Hiç yorum yok:

Yorum Gönder

Yorumunuzun silinmemesi için lütfen konu ile alakalı yorumlar yapınız.Ayrıca argo,küfür,hakaret,reklam içeren,Türkçe'yi düzgün kullanmayan ve kelimeleri uzatan yorumlar yayınlanmayacaktır...