21 Eylül 2010

Burun Makyajı İçin Hileler

Evet bayanlar çoğu kişinin merak ettiği bir konu ile karşınızdayım.Biliyorsunuz ki herkesin burnu aynı ölçülere sahip değil,kimimizin burnu küçük,kimimizin burnu büyük.Tabi herkes estetik olamıyor,o yüzden çeşitli hilelere başvurmamız gerekiyor.Bu hilelere başvuran birçok ünlü isim var bunlardan biri de Jennifer Lopez.Aşağıda gördüğünüz gibi makyajsız gayet geniş burun kanatlarına sahip.Ama makyajlı halinde burnu diğer resme nazaran gayet ince gözüküyor.Makyaj yaparken kullanılan belli kurallar ve yöntemler vardır. Açık Renkler hatları ön plana çıkartır, koyu renkler geri plana atar.

Açık renk olarak şeffaf pudra, koyu renk olarak pudra veya allık kullanılabilir.

Öncelikle yukarıdaki gibi bir burna sahipseniz;
Yüzünüzün heryerini makyaja hazırladıktan sonra,burun kanatlarınıza yani kırmızı ok ile gösterdiğim yerlere koyu renk pudra,bronzer veya allık sürmelisiniz.Burnumuzun üst kısmına yani mavi ok ile gösterdiğim kısma açık renk pudra veya fondöten sürmelisiniz.
Bu makyajın uygulanışı aşağıdaki resimde gösteriliyor.
Bakınız:
Resimleri büyütmek için üzerine tıklayabilirsiniz.

Diğer burun türleri için yapılacaklar;
Küçük Burun :En ideal burun şeklidir. Fakat yüzde kaybolacak, dengeyi bozacak kadar küçük ise ve gözler iriyse burunu ön plana çıkarmak gerekir. Bunun için de burun kemiği ve kanatlarını tamamiyle açık renk fondoten ve pudra uygulamalısınız.

Düz ve Kısa Burun :Bu tip burunlarda burnun bitimine ve iki kaşın arasına açık renk fondöten ve pudra sürülür. Bu sayede burun biraz daha uzun görünür.
Uzun Burun :Burnun uzun olan alt uç kısmına koyu renk fondoten ve pudra ile gölge yapılarak uzunluk geri plana alınır.
Burnunuzu uzun buluyorsanız :Kaş başlarınızın burna çok yakın olmamasına dikkat edin. Burun kökü ve ucuna gölgeleme yapın. Alnınızı ve çenenizi çıkık göstererek burnu daha önemsiz kısalıkta olduğunu vurgulayabilirsiniz.
Kemikli Burun :Burundaki kemiğin üzerine koyu renk fondoten ve pudra sürülür. Bu sayede koyu renkle kemikli kısım geri plana alınır.
Büyük Burun :Bu tip burunlarda, koyu renk fondoten ve pudra ile burun şekli yeniden belirlenir. Gözlerden başlayarak, burnun iki yanına inen gölgeler burun kanatlarına dağıtılır. Burun daha ince ve zarif gözükür.
İşte size bir kaç tüyo...
Burnu kısaltmak için uç kısmını gölgeleyin ama allık ile kırmızı fırça vuruşu burnu daha şiş gösterir unutmayın.Burnunuzu biraz daha kalkık göstermek için ucuna allığınızdan biraz değdirebilirsiniz. Burnunuza yaptığınız gölge oyunlarını güneş ışığında kontrol etmeden dışarı çıkmayın, eliniz alışıncaya kadar leke yapabilirsiniz. Makyaj profesyonelliği zamanla olur.

13 yorum:

 1. ılk makyajımda deneyeceğım,genış burnum yok ama merak ettım:)

  YanıtlaSil
 2. Lopez'in burnu estetikli, ilk fotoğraf da ameliyat öncesi zaten. Makyajdan değil yani :)

  YanıtlaSil
 3. Lopez'in burnu estetikli, ilk fotoğraf da onun ameliyat öncesinden zaten. Makyaj hilesi değil yani :)

  YanıtlaSil
 4. ben denedim işe yaradı.....:))

  YanıtlaSil
 5. bende deneyeceğim....sonucu yazalım lüfn....

  YanıtlaSil
 6. Çok güzel bir anlatım olmuş =) Teşekkkürler =) Geniş, uzun bir burnum yok ama bende deneyeceğim değişiklik olsun diyee =)

  YanıtlaSil
 7. benim burnum kemikli ama 17 yasındayım makyaj yapmıyorum nasıl düzeltirim?

  YanıtlaSil
 8. burnum uzun ve kemikli nasıl makyaj yapmalıyım

  YanıtlaSil
 9. bu tarz konturlemeler çıplak göze nazaran fotoğraflarda daha iyi sonuç verir.

  YanıtlaSil
 10. bende deneyecem koyu rengle burun kenarlarini rengleyecem qaliba oyle anladim

  YanıtlaSil
 11. bende yapicam bakalim nasil oluyor

  YanıtlaSil
 12. bu bilgi o kadar çok işşime yaradı ki artık sürekli bu şekilde uygulma yapıyorum :) teşekkürler

  YanıtlaSil

Yorumunuzun silinmemesi için lütfen konu ile alakalı yorumlar yapınız.Ayrıca argo,küfür,hakaret,reklam içeren,Türkçe'yi düzgün kullanmayan ve kelimeleri uzatan yorumlar yayınlanmayacaktır...